Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego

Pomóż nam zdobyć ponad milion złotych dla Nowego Sącza z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego!

Kontynuacja rewitalizacji parku przy szpitalu w Nowym Sącz oraz montaż paneli fotowoltaicznych dla potrzeb tej placówki – to założenia zadania pn. „Kierunek: zielona energia dla sądeckiego szpitala”, które nasze Stowarzyszenie Wyznaczamy Nowe Kierunki wspiera w zbieraniu głosów w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Jeśli pomysł zostanie poparty przez odpowiednią liczbę mieszkańców Małopolski, wtedy Szpital Specjalistyczny w Nowym Sączu otrzyma milion złotych na realizację projektu. Skorzystamy na tym wszyscy, ponieważ kolejny kawałek terenu przy szpitalu zostanie uporządkowany – miasto zyska nowy teren zielony, a pacjenci miejsce do odpoczynku. Warto się zaangażować, ponieważ w 2022 roku dzięki pieniądzom z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego, udało się odnowić najbardziej zdegradowany obszar w pobliżu placówki. Pojawiły się kwiaty, krzewy i drzewa, zamontowano ławki przy nowej alejce. Z tego miejsca mogą również korzystać osoby niepełnosprawne, ponieważ znajdują się tam pochylnie dla wózków inwalidzkich. Na ten cel Szpital otrzymał wówczas 150 tysięcy złotych. Teraz stawka jest znacznie większa – na zadania ogólnowojewódzkie można zdobyć milion złotych. Dlatego w uzgodnieniu z dyrekcją Szpitala druga część projektu zakłada montaż paneli fotowoltaicznych, które będą produkować prąd dla placówki. Pomoże to obniżyć rachunki za energię elektryczną, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze, Szpital będzie mógł przeznaczyć na cele medyczne.

To co jednak ważne, w tym roku każdy mieszkaniec Małopolski może oddać dwa głosy na wybrane przez siebie projekty zgłoszone do BOWM – nie tylko na zadanie ogólnowojewódzkie, ale również na zadanie regionalne. Drugi projekt, który polecamy nosi nazwę „Kierunek: galicyjskie podróże w czasie”. Zakłada on uruchomienie wakacyjnej linii autobusu retro pomiędzy Krynicą, a Nowym Sączem. Autobus kursowałby w soboty i niedziele w lipcu oraz sierpniu 2024 roku pomiędzy uzdrowiskowym deptakiem, a Miasteczkiem Galicyjskim. Z przejazdu mogłyby korzystać osoby, które zakupią łączony bilet do Muzeum Nikifora w Krynicy, Miasteczka Galicyjskiego oraz skansenu w Nowym Sączu. Wierzymy, że będzie to wyjątkowa atrakcja dla turystów wypoczywających w Krynicy, jak również rodzin z dziećmi mieszkającymi w Nowym Sączu. Już sam przejazd autobusem retro będzie ciekawą przygodą, ale dodatkowo opiekę nad pasażerami będzie sprawował przewodnik, który opowie o historii naszego regionu. Wartość tego projektu to 100 tysięcy złotych.

WAŻNE – walczymy o pieniądze dla Nowego Sącza, nie dla Stowarzyszenia, czy naszych wolontariuszy, ponieważ to nie nasza organizacja będzie realizatorem projektów.

Głos może oddać każdy mieszkaniec Małopolski, który ukończył 16. rok życia. Głosy można oddawać od 15 maja do 16 czerwca elektronicznie poprzez stronę internetową

https://bo.malopolska.pl/

lub na kartach do głosowania, które można pobrać z tej samej strony. Wypełnione karty należy wrzucić do specjalnych urn. Wykaz punktów znajduje się na w/w stronie.

Jeśli chcesz nam pomóc zbierać głosy – przyjdź na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w czwartek, 11 maja o godzinie 18:00 w świetlicy Osiedla Nawojowska przy ulicy Janusza Kusocińskiego 4A. Wspiera nas Zarząd Osiedla Nawojowska, Szpital Specjalistyczny w Nowym Sączu, Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu.

Dołącz do nas – RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

Skip to content